Judo Academy HODNOCENÍ UPLYNULÉ SEZÓNY OČIMA MARTINA KLAPKY

HODNOCENÍ UPLYNULÉ SEZÓNY OČIMA MARTINA KLAPKY

Trenér Martin Klapka hodnotí uplynulou sezónu KATA teamu Judo Academy:

,,Byla to náročná sezóna, ve které děvčata absolvovala stovky hodin tréninku. Anička odpadala tisíce a tisíce hodů. Sárka stále trénovala a pilovala do nejmenších detailů každou techniku. Byl to opravdu masakr. Hlavně to byl pro děvčata poslední rok v kategorii U18, tak jsem rád, že se jim povedly všechny turnaje, na které jsme odjeli. Chtěli jsme toho stihnout více (Švédsko, Finsko, Francii nebo Belgii), ale bohužel nás vždy zastavila nemoc. Každopádně za největší úspěch sezóny považujeme bronz z Mistrovství Evropy v kategorii U18. Tam se povedlo snad všechno, co šlo. Dalším úspěchem, byť se to nemusí zdát, byla účast na Mistrovsví světa v kategorii U23, kde se děvčata stále jako 17letá porovnávala se světovou špičkou ve vyšší věkové kategorii. Bohužel děvčata dlouho před turnajem provázely samé problémy. Ať už to byly zdravotní problémy, kdy jedna mohla cvičit a druhá zase ne, nebo problémy ve škole, kde jim opravdu nevycházeli vstříc a spíše šli proti tomu, že děvčata úspěšně reprezentují Českou republiku. Opravdu nám nehrálo štěstí do karet. Nakonec z toho bylo 11. místo, které nám ze začátku moc nechutnalo, ale s odstupem času nás to vlastně strašně posunulo a taky to bylo splnění dalšího snu.

Celá sezóna však byla úžasná. Během jednoho roku jsme několikrát přepisovali historii českého juda v oblasti kata. Procestovali jsme kus světa (Arabské emiráty, Itálii, Španělsko, Slovinsko, Švýcarsko, Německo a Slovensko), děvčata udělala dvě placky z evropských pohárů (zlato z Itálie a stříbro ze Španělska), stala se mistryněmi čtyř evropských zemí v U18, U21 a seniorech (Německa, Švýcarska, Česka a Slovenska) a odvezla si 2. místo z Mistrovství Itálie. Také zvítězila na několika krajových mistrovstvích (Bavorska, Saska, Prahy apod.). Myslím si, že výčet toho všeho sám o sobě říká, že to byla skvělá sezóna. Ale nic z toho všeho nebylo zadarmo a s děvčaty jsme opravdu dali katám rok a půl našich životů. Jinak na sezóně bylo taky skvělé to, že díky holkám je vidět kata mnohem více a chtějí ji dělat další dvojice, které se nechtějí z nějakého důvodu věnovat závodnímu judu. U nás v Judo Academy je to zatím dvojice Ema Masopustová a Alžběta Teuberová, které už mají za sebou dvě soutěže, na kterých si nevedly vůbec špatně a nově samozřejmě dvojice Daniel Václav Štěpánek a Martin Dymák, kteří k nám přestoupili. A mimo Judo Academy je to mnoho dalších dvojic, které naše děvčata nějak motivovala, aby začaly cvičit katu."